Montaż filmu

Montaż filmu to działanie tak samo istotne jak zarejestrowanie dobrego materiału. Zawsze należy mu więc poświęcić odpowiednio dużo czasu i uwagi. Dobry montaż potrafi uratować produkcję, nawet jeśli materiał filmowy nie jest tak dobry jak byśmy chcieli. Aby film stał się historią opowiedzianą za pomocą obrazów, a nie tylko zlepkiem ujęć potrzeba zaangażowania i zwykle wielu godzin pracy przy komputerze. Ponadto sama umiejętność obsługi programu do montowania nie jest wystarczająca by powstał film ciekawy dla odbiorcy. Montaż jest sztuką, która wymaga wiedzy, umiejętności i sporego doświadczenia. Jeśli więc nie jesteś zorientowany w tajnikach montażowych lub nie chciałbyś spędzać wielu godzin przy komputerze zostaw to zadanie naszej firmie. Wykonujemy montaż różnego typu krótkich form filmowych, takich jak reportaże, video relacje, filmy promocyjne, teledyski, video zapowiedzi i inne. W realizowanych przez nas filmach znajdziesz wszelkie nowoczesne techniki, takie jak time lapse, slow motion lub kinografiki. Jeśli więc Twój materiał spełnia niezbędne warunki techniczne bez problemu przygotujemy dla Ciebie montaż filmu z takimi efektami. Zajmujemy się również postprodukcją filmu, czyli korekcją barwną i tonalną poszczególnych ujęć oraz color gradingiem, polegającym na koloryzacji filmu w celu nadania mu odpowiedniego klimatu.

Współpraca z nami rozpoczyna się od zapoznania się ze szczegółami zlecenia i poznaniem oczekiwań zleceniodawcy. Jeśli podoba Ci się jakiś konkretny styl montażu i chcesz by Twój film tak właśnie wyglądał nie wahaj się przysłać linku do produkcji, które Ci odpowiadają. Dzięki temu łatwiej będzie nam poznać Twoje oczekiwania. Po dokonaniu konkretnych ustaleń, dokonujemy wyceny usługi. Wpływ na cenę ma wiele czynników. Należą do nich między innymi:

  • ilość nadesłanego materiału

  • długość filmu

  • stopień skomplikowania montażu ( dodatkowe efekty, koloryzacja, lektor itp.)

  • czas pracy montażysty

Następnie przesyłamy mailem umowę zawierającą wspólne ustalenia i zasady współpracy oraz podajemy kwotę zadatku zależną od całkowitej ceny usługi ( wysokość zadatku wynosi 30%). Po opłaceniu zadatku i podjęciu decyzji dot. podkładu muzycznego, rozpoczynamy pracę nad montażem materiału. Po zmontowaniu pierwszej wersji zleceniodawca ma możliwość obejrzenia filmu i wniesienia sugestii dot. ewentualnych poprawek ( poprawki dokonywane na tym etapie wliczone są w cenę usługi). Druga wersja filmu z naniesionymi korektami również przesyłana jest do wglądu klientowi ( na tym etapie możliwe jest już dokonanie jedynie drobnych korekt nie naruszających w żaden sposób struktury ani ciągłości filmu natomiast wszelkie większe zmiany są dodatkowo płatne ). Montaż filmu kończy przygotowanie trzeciej wersji, która jest ostateczna i dostarczana zwykle drogą elektroniczną lub na nośniku. Przy stałej współpracy konieczność wpłacania zadatku może zostać pominięta.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i polecamy nasze usługi montażowe firmom, klientom indywidualnym, blogerom oraz instytucjom.

Przykładowy montaż filmów z materiałów klienta

Moc Muzyki Kędzierzyn-Koźle 2017

Moc Muzyki Kędzierzyn Koźle 2017 . Zapraszamy 🎸🎸🎸 Udostępniajcie Moc Muzyki 👈👍👍👍Kędzierzyn-Koźle Wystąpili : Farben Lehre, Honker, Navigator, Zespół Diversity, Prawda, The Analogs, Pajujo, Makar & Children of the Corn .Produkcja Agencja Marketingowa SowiWeb /montaż Dronvisions.#mocmuzyki

Opublikowany przez Stowarzyszenie Moc Muzyki na 15 czerwca 2017

.

Dodaj komentarz