Inwestycje budowlane – dokumentacja fotograficzna ( zdjęcia z drona)

Zdjęcia z drona i inwestycje budowlane to duet doskonały! Trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie technologiczne w przypadku fotografowania przedsięwzięć budowlanych.  Kamery podwieszone pod platformy latające wyróżniają się jedną szczególnie charakterystyczną cechą – jest nią wyjątkowo rozległa perspektywa. To atut nie do przecenienia przy pokazywaniu obiektów takich jak ogromne bryły budynków lub nawet całych kompleksów, osiedli czy inwestycji drogowych. Ich przedstawienie w planie totalnym ( ujmującym inwestycję w bardzo szerokim kadrze) nie tylko umożliwia pokazanie jej w całej okazałości ale daje również możliwość ujęcia otaczającego obiekt środowiska, podkreślenia umiejscowienia powstającego obiektu w krajobrazie. Żaden inny rodzaj fotografii nie radzi sobie z tym zadaniem tak doskonale jak fotografowanie z powietrza, które dodatkowo daje możliwość pokazania danego obiektu z wyższego lub niższego pułapu oraz pod dowolnie wybranym kątem widzenia. Właśnie dlatego zdjęcia z drona to w przypadku sporządzania dokumentacji budowlanej rozwiązanie idealne! Wiemy doskonale, że właściciele firm deweloperskich są świadomi jakie korzyści daje wykorzystanie fotografii z powietrza ponieważ coraz częściej realizujemy tego typu sesje fotograficzne. Nasze zdjęcia bardzo często wykorzystywane są również przez projektantów do tworzenia wizualizacji przyszłych inwestycji. Na podstawie wykonanych zdjęć z drona graficy komputerowi tworzą obraz planowanego obiektu, który zespolony z otaczającą go przestrzenią pokazuje odbiorcy realistyczną wizję obiektu i jego usytuowanie w krajobrazie oraz relacje z innymi elementami zabudowy. Bardzo nas interesuje zarówno późniejszy proces tworzenia budynków, których wizualizacje powstawały na podstawie wykonanych przez nas zdjęć, jak i oczywiście efekt końcowy inwestycji.

W tym tygodniu mieliśmy okazję realizować nocne zdjęcia z powietrza w centrum miasta, na bazie których również powstaną wizualizacje. Bydgoszcz wieczorową porą prezentuje się bardzo pięknie dlatego nie odmówiliśmy sobie oczywiście okazji zrobienia fotki z widokiem na miasto z okolic Wyspy Młyńskiej. Po rozpoczęciu prac przez inwestora na pewno będziemy podglądać realizację bydgoskiej budowy trzeciego kręgu Opery Nova z powietrza i oczywiście czekać na końcowy efekt!

Zachęcamy zarówno projektantów, jak i firmy deweloperskie do wykorzystywania technologii dronowej do promocji oraz dokumentacji inwestycji budowlanych. Polecamy również panoramy sferyczne 360 wykonywane z powietrza oraz zdjęcia HDR. Seria kilku ujęć wykonanych z braketingiem ekspozycji i skomponowanych w jeden końcowy obraz gwarantuje uzyskanie znacznie większej rozpiętości tonalnej oraz daje szersze możliwości edycji, co pozwala na otrzymanie bardzo interesujących efektów na finalnej fotografii. Jeśli macie Państwo pytania lub chcielibyście skorzystać z naszych usług zapraszamy serdecznie do kontaktu 🙂

.

.

dronvisions, usługi dronem, zdjęcia z drona, dron Bydgoszcz

BYDGOSZCZ – CENTRUM MIASTA

.

dronvisions, usługi dronem, zdjęcia z drona, dron Bydgoszcz, inwestycje budowlane

ARKADA BUSINESS PARK BYDGOSZCZ – BUDOWA

.

dronvisions, usługi dronem, zdjęcia z drona, dron Bydgoszcz

LODOWISKO BYDGOSZCZ

.

dronvisions, usługi dronem, zdjęcia z drona, dron Bydgoszcz

RIVER TOWER BYDGOSZCZ – BUDOWA

.

ZDJĘCIA Z POWIETRZA, INWESTYCJE BUDOWLANE Z DRONA, USŁUGI DRONEM BYDGOSZCZ

Dodaj komentarz