Panorama 360° z lotu ptaka

 Wirtualna panorama 360 stopni to obraz prezentujący przestrzeń wokół obserwatora z zachowaniem perspektywy. Odbiorca ma możliwość przesuwania panoramy za pomocą myszy o 360° w poziomie i 180° w pionie. Dzięki temu ma pełen ogląd otaczającej go przestrzeni we wszystkich kierunkach. Wyjątkowo rozległy widok gwarantują panoramy 360° wykonane z wysokiej perspektywy przy użyciu drona. Mogą obejmować niezwykle duży obszar i w zależności od ilości zdjęć wchodzących w skład panoramy, pozwalają na uzyskanie bardzo szczegółowego odwzorowania.

Jak powstaje panorama 360° z lotu ptaka?

Sferyczna panorama 360° powstaje poprzez wykonanie serii zdjęć przy użyciu platformy latającej (drona) i połączenie ich w specjalnym programie w jednolity obraz. Następnie umieszcza się gotową panoramę w Internecie. Odbiorca może manipulować obrazem w dowolnym kierunku oraz przybliżać dowolne fragmenty panoramy. Dokładność wirtualnej panoramy zależna jest od ilości zdjęć wchodzących w jej skład – zwykle od kilkudziesięciu do nawet tysięcy zdjęć. Panoramy składające się z dużej ilości składowych fotografii pozwalają na dokładniejsze obejrzenie nawet bardzo niewielkich szczegółów. Tego typu obrazy noszą nazwę megapanoramy lub gigapanoramy. Są to jednak pliki o bardzo dużych rozmiarach.

Zastosowanie panoramy 360°

Panoramy wykonane z lotu ptaka są niezwykle przydatne w celu zaprezentowania rozległego krajobrazu. Doskonale sprawdzają się w promocji gmin, miast oraz szeroko pojętej turystyki, pokazując otaczającą przestrzeń w sposób niezwykle atrakcyjny dla odbiorcy. Panoramy o mniejszym zakresie (wykonywane z niższego pułapu) to również świetny pomysł na prezentację swojego obiektu i jego lokalizacji w okolicy. Za pomocą panoramy imponująco pokażemy atrakcyjne turystycznie miejsca w regionie czy rozległe kompleksy wypoczynkowe.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również dokumentowanie imprez masowych z wykorzystaniem tego typu panoramicznych obrazów. Dzięki możliwości umieszczania panoram na portalach społecznościowych organizator zyskuje ciekawy sposób dodatkowej promocji swojego wydarzenia. Ponadto panoramy znajdują również zastosowanie podczas wykonywania szczegółowych dokumentacji fotograficznych terenu lub też różnorakich obiektów czy inwestycji budowlanych. Umożliwiają bowiem szczegółowe pokazanie umiejscowienia obiektu w terenie i jego lokalizację względem innych obiektów lub charakterystycznych elementów krajobrazu.

Jeżeli jesteś zainteresowany przygotowaniem dla Ciebie lub Twojej firmy panoramy 360° skontaktuj się z nami. Nasze ceny rozpoczynają się już od 200 zł. Zapraszamy!

Panorama w Zakopanem

.

GGPKG incomplete, XML-File is missing!

 

 

.

PANORAMA Z DRONA BYDGOSZCZ, PANORAMA Z DRONA ZAKOPANE, PANORAMA Z LOTU PTAKA, PANORAMY SFERYCZNE Z DRONA
.

Dodaj komentarz