Dronvisions na Drone Film Festival 2016

            Festiwal filmów dronowych to wydarzenie bardzo inspirujące dla każdego miłośnika fotografii i filmowania z powietrza. Oczywiście nie mogło nas na nim zabraknąć, biorąc pod uwagę, że praca z dronem to nasza pasja! Wydarzenie miało miejsce dnia 11 listopada 2016 w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu.

            Festiwal od samego początku budził nasze duże zainteresowanie jednak na udział w konkursie zdecydowaliśmy się dosłownie w ostatniej chwili! Wybraliśmy kategorię zdjęciową „Niebo pełne emocji” i zgłosiliśmy kilka fotografii z naszych archiwów, właściwie raczej po to, by mieć szansę skonfrontować nasze kadry z pracami innych uczestników niż licząc na udział w rywalizacji o nagrody. Tym bardziej zajęcie pierwszego miejsca w tej kategorii konkursowej i zdobycie niezwykle oryginalnej statuetki kryształowego drona było dla nas wyjątkowo pozytywnym zaskoczeniem! Bardzo nam miło, że Jury konkursowe tak wysoko oceniło naszą pracę pod tytułem „ Pomiędzy nocą a dniem”. Jest to dla nas niezwykle mobilizujące wyróżnienie, zwłaszcza że nasza firma Dronvisions działa na rynku stosunkowo krótko – zawodowo zajmujemy się działalnością filmowo-fotograficzną dopiero ponad pół roku. Jednakże zdobycie głównej nagrody upewnia nas, że podążamy we właściwym kierunku i jest mobilizacją do dalszego rozwoju.

             Czas na słów kilka o samej fotografii. Zdjęcie zostało zrobione w okolicach Radzynia Chełmińskiego, późną jesienią pod koniec października. Wybraliśmy się wówczas na filmowanie zamku w Radzyniu. Nagrywaliśmy ujęcia wieczorne a ponieważ lubimy „koczowniczy styl życia” nocleg mieliśmy w namiocie w okolicach za miastem 🙂 Przywitał nas wyjątkowo mroźny poranek z temperaturą co najmniej kilka stopni poniżej zera. W nagrodę był wyjątkowo piękny i chociaż trudno było utrzymać sterownik drona w zmarzniętych dłoniach, to jednak pola w okolicach Radzynia spowite purpurowym blaskiem świtu i ledwo widoczne w tle sylwetki turbin wiatrowych wydały nam się bardzo malownicze. I słusznie! Zdjęcie zostało wykonane platformą Phantom3 Pro, co doskonale obrazuje starą prawdę, że nie tylko sprzętem z najwyższej półki można wykonywać dobre zdjęcia. Kto jest autorem? Dronvisions czyli nasz zespół ( Dorota – wybór kadru; Przemek – operator drona ). Jak zwykle we współpracy osiągamy najlepsze efekty 🙂

            Udział w festiwalu to bardzo pozytywne doświadczenie, które daje możliwość spotkania i wymiany poglądów z osobami ze środowiska związanego zawodowo oraz hobbystycznie ze światem bezzałogowych statków powietrznych. Podczas finału festiwalu można było wziąć udział w ciekawych imprezach towarzyszących. Były wśród nich wykłady na temat fotografii lotniczej, BSP oraz dotyczące wielo-sensorowego systemu detekcji dronów APS Advanced Protection Systems a także aplikacji Droneradar.  Poza tym była okazja obejrzeć emisję filmów z Polski i z zagranicy, biorących udział w pozostałych kategoriach konkursowych, co jest bardzo inspirującym doświadczeniem.

Mamy nadzieję, że będziemy mogli wziąć udział również w przyszłorocznej edycji festiwalu.

.

dronvisions, drone film festival, drone-film-festival-2016, festiwal filmów dronowych,

drone film festival

Finał Drone Film Festival 2016 – Wrocław

festiwal filmów dronowych wrocław, dronvisions, drone-film-festival-2016 Dronvisions, festiwal filmów dronowych Wrocław, drone film festival 2016, Dronvisions, festiwal filmów dronowych Wrocław, drone film festival 2016, dronvisions, drone film festival, usługi dronem, festiwal filmów dronowych Wrocław, dronvisions, dronefilm festival,Dronvisions, festiwal filmów dronowych Wrocław, drone film festival 2016, drone film festival, dronvisions, usługi dronem,Dronvisions, festiwal filmów dronowych Wrocław, drone film festival 2016,

Dodaj komentarz